-->

4 Mayıs 2013

Google Pagerank Güncellemesi Başladı 4 yorum var.
Google Pagerank Güncellemesi Başladı.

Google pagerank güncellemesi bugün yani mayıs ayının 4. günü başladı.Beklendiği gibi 3 ayda bir yapılan güncelleme bugün başlayarak tam tamına 6 gün sürecek.Bu güncelleme genel güncelleme olduğu için tüm siteler ayrıntılı olarak bakılacak ve pagerank artışı daha fazla olacak.Yazımızı görür görmez pagerank ölçmeyin çünkü daha bugün yeni başladı.Tahminen Mayıs’ın 6 veya 7. günü birçok siteye pagerank verilecektir.Eğer siteniz Blogger ise emin olun güncellemede siz daha çok rank alacaksınız.Tabiki sitenizin zamana ihtiyacı var.Örneğin 1 aylık siteden pagerank almasını beklemek yanlış olur.En az 2 ay veya daha fazla bir sürede olursa pagerank değeri alması mümkün olacaktır.Pagerank almak için bu aralar 100-200 tane wiki , 50-100 tane blog vb. backlinkler yapınız.Sitenize çok faydalı olacaktır.Ama asla abartıpda 1000 wikipedia backlink veya 10000 blog backlink yapmayınız.Size faydadan çok zararı olacaktır.

Güncellemede Google işe yaramaz , paylaşım yapmayan sitelerin pagerankını geri alacaktır.Özgün paylaşım yapan ve Seo’ya düzgün hareket edenlere rank verecektir.En önemlisi az yazmak öz yazmaktır.Çünkü günde 1000 tane alıntı yapsanız 1 tane özgün yazı kadar olmaz.Sadece ziyaretci sayınızı arttıracaktır.Ziyaretciden daha önemli olan etken ise Google’dır.Google zaten websitenizi beğenirse size birşekilde hit gönderecektir.Asla birgün ben bıktım deyipde alıntı yapmayın gerçekten çok zararlı.

Pagerank’ın Faydaları

Pagerank gerçekten çok faydalı bir etkendir.Pagerank sayesinde web siteniz diğer sitelerden üstün gözükecektir.En önemliside Google Adsense’dir.Google Adsense pagerank’a bakarak başvuruları kabul eder veya etmez.Google Adsense eğer pagerankınız yoksa birçok bahane uydurur.Siteniz Google politikalarına uymuyor vb. şeyler söyler.Aslında Adsense’nin derdi sizin sitenizin pageranksız olmasıdır.Adsense’yi bırak tüm reklam siteleri pagerankınız var diye size reklam verecektir.Ziyaretci sayınızın temelli artmasına sebep olacaktır.Diğer siteler karşısında daha üstün görünceksiniz ve Google gibi arama motorlarında ilk sıralara yerleşeceksiniz.


Kaynak : www.f5blog.org
Yazıyı Paylaş

[Ne Demişler] 4 yorum

Copright 2013 - Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.

Bu site Blogger alt yapısı kullanılarak yapılmıştır.